Naše vize: Společně ve vzájemné úctě a bezpečném prostředí probouzíme touhu objevovat svět, rozvíjet se a vážit si sami sebe

Lesní pedagogika v ŠD

Opět po roce přijal naše pozvání do školní družiny pan Ing. Radomil Žatka, člen odborné organizace pro oblast lesnictví a zemědělství. Vzhledem k nepřízni počasí jsme se alespoň na chvíli pomyslně přenesli do prostředí lesa a jeho obyvatel. Děti se mohly zaposlouchat do zvuků vábniček a hlasů vysoké zvěře. Pan Žatka se svojí kolegyní Janou se s námi přijeli podělit nejen o spoustu vědomostí a informací ze života volně žijící zvěře v okolních lesích, ale i napínavých zážitků, které nasbírali v průběhu své praxe. Průběžně nám zprostředkovali úžasné rekvizity včetně kožešin, rohů, parohů a spousty dalšího. Na závěr si připravili pro děti „stopařský kvíz“.

Děkujeme za příjemně prožité odpoledne.

R. Štěpánková, E. Sanetrníková